Na stronie internetowej University of California w Riverside pojawiła się informacja, że w przełomowym raporcie opublikowanym w Advanced Materials – czołowym czasopiśmie w tej dziedzinie – inżynierowie z University of California w Riverside opisali elastyczną folię wykorzystującą quasi-jednowymiarowy nanomateriałowy wypełniacz, który łączy w sobie doskonałe właściwości ekranujące pole elektromagnetyczne z łatwością produkcji. Opublikowane wyniki są zdumiewające: brak przewodnictwa elektrycznego idzie w parze z ponad 99,99% ekranowaniem pola elektromagnetycznego za pomocą powłok o grubości mikrometrów. W badaniach brali udział nasi badacze: Yevhen Yashchyshyn i Konrad Godziszewski.

Z. Barani, F. Kargar, Y. Ghafouri, S. Ghosh, K. Godziszewski, S. Baraghani, Y. Yashchyshyn, G. Cywiński, S. Rumyantsev, T. T. Salguero, A. A. Balandin, „Electrically Insulating Flexible Films with Quasi‐1D van der Waals Fillers as Efficient Electromagnetic Shields in the GHz and Sub‐THz Frequency Bands”, Advanced Materials, s. 2007286, 2021
DOI: 10.1002/adma.202007286, pobierz PDF