Na przełomie 2010 i 2011 roku Zakład Radiokomunikacji został wyposażony w subterahercowy system pomiarowy, zbudowany w oparciu o wektorowy analizator obwodów serii PNA-X firmy Agilent Technologies. Zakres częstotliwości analizatora rozszerzają głowice na pasmo milimetrowe firm OML (do 75 GHz) oraz Virginia Diodes (do 500 GHz). System pozwala na w pełni wektorowe i skalibrowane pomiary w paśmie od 10 MHz do 500 GHz. Szeroki zakres dynamiki pomiarowej w pasmach milimetrowych i wysokie poziomy dostępnych mocy wyjściowych stawiają ten system pomiarowy na równi z dostępnymi w najnowocześniej wyposażonych laboratoriach na świecie. Zakup aparatury został dokonany w ramach projektu PO IG „Fotonika i Technologie Terahercowe” (FOTEH), uruchomionego na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych w 2010 r. Fakt wyposażenia laboratoriów Politechniki Warszawskiej w nowoczesny sprzęt pomiarowy został odnotowany m.in. przez branżowe pismo Microwave Journal: